teorianiedopunktu.tvp11.pl
TEORIA NIEDOPUNKTU - spadkobiercy geniuszu i telepatia oszustów

teoria niedopunktu część 2 .

 W sukurs przychodzi nam teoria względności, a właściwie to czego jej brakuje. ABSURD ?

 

Wielu słysząc teoria względności już na samym początku się wzdrygnie, bo przecież jest ona dla wielu zwykłych zjadaczy chleba bardzo trudną w zrozumieniu, to cóż mówić o zrozumieniu tamtego na podstawie tego, czego tym bardziej nie rozumiemy.

 

Niektórzy podejdą do tego w taki oto sposób.

 

O znalazł się następny „geniusz” obiecujący wyjaśnić to co wielu wyjaśniało, twierdząc że to jest naiwnie łatwe i po jego wyjaśnieniach na pewno to zrozumiemy.

 

Obiecankki cacanki a głupiemu radość, bo jak się zapoznawaliśmy z tekstami jemu podobnych, to nic nie przedstawiali w taki sposób aby czytając uważnie tekst zrozumieć to bez najmniejszego kłopotu.

NIC BARDZIEJ MYLNEGO.


Zatem zadam  pytanie takiemu czytelnikowi.

Czy zrozumiał na podstawie tego opisu, że jest problem ze zrozumieniem i wyjaśnieniem istnienia miejsc przestrzeni i miejsca w którym ona rozszerzając się będzie w nich za jakiś czas ?

CZY ZROZUMIAŁ JAK TO OPISAŁEM ?

Skoro tak, to oznacza że jego wyobraźnia i logika, że jego sposób pojmowania świata jest wystarczający aby to zrozumieć, aby zrozumieć mój tekst. To iż do tej pory nie potrafił dowodzi tylko jednego - ŻE TAMTO MIAŁO LUKI - stąd problemy.


Skoro tak, to niech zrozumie, że i w taki sposób zostanie wyjaśnione aby zrozumieć wreszcie - istnienie i nie istnienie przestrzeni.

 

W podobny sposób będzie wyjaśniona i teoria względności, a dla tych którzy ją już rozumieją jest w tym tekście nowość, a jest nią PODANIE DO WIADOMOŚCI ELEMENTU O KTÓREGO ISTNIENIU EINSTEIN NIE WIEDZIAŁ.

 

Właśnie jego brak powoduje, przepraszam powodował że teoria była niepełną, zatem i trudną w zrozumieniu.

Tak, to oznacza, iż będą i nowe, jakże ciekawe teorie, które porządkują i uzupełniają stare.

 

Teoria względności zakłada istnienie maksymalnej prędkości wzajemnych oddziaływań. Tłumacząc z Polskiego na nasze zakłada istnienie maksymalnej możliwej prędkości, a obecnie uważa się, że jest nią prędkość światła.

Wynosi ona około 300 000 km/sek.

 

Z obliczeń w teorii względności Einsteina wynika, że aby rozpędzić obiekt materialny do granicznej prędkości za  jaką uważa się szybkość światła, trzeba takiemu obiektowi i to niezależnie od jego masy dostarczyć nieskończenie dużą dawkę energii.

To oznacza że:

czy obiekt waży 10 gram, czy 1 000 000 ton, to nie ma to w tym przypadku żadnego  znaczenia. Dawka energii potrzebnej do rozpędzenia któregokolwiek z nich do prędkości światła jest taką samą  i = nieskończenie duża.

Dlatego uważa się że ona, prędkość światła, jest prędkością maksymalną.

 

Bo co oznacza nieskończenie dużo ?

Oznacza, że nie może być więcej, że jest to dawka nieskończona.

Jednak w teorii są zastrzeżenia co do przyporządkowania prędkości światła jako maksymalnej.

To można zrozumieć, światło jest rodzajem energii, falą elektromagnetyczną, fotonem a nie ciałem materialnym, być może zatem istnieje rodzaj energii, która przemieszcza się powyżej prędkości światła.

Wszystko się zgadza, teoria udowadnia tylko, że OBIEKT MATERIALNY nie może osiągnąć prędkości światła z uwagi na potrzebną ilość energii jaką należałoby mu dostarczyć i zakłada istnienie maksymalnej możliwej prędkości, nawet prędkości przemieszczania się energii. Obecne wyniki badań, wyniki udokumentowane, potwierdzone wyniki, wskazują że jest nią prędkość światła. Cała reszta to tylko hipotezy, nie potwierdzone badania itp.

 

Teoria dowodzi również, że czas obiektywny dla kogoś poruszającego się na obiekcie z prędkością zbliżoną do szybkości światła jest inny niż czas obiektywny dla kogoś kto jest na obiekcie nie poruszającym się.

 

Jak to wszystko zrozumieć, jak laik ma to zrozumieć ? Jak przekazać informację o tym wszystkim aby nawet dzieciak w lot to pojął ?

 

Jak wspomniałem da się, nie ma z tym najmniejszego kłopotu, co najważniejsze będzie można zrozumieć dlaczego tak się dzieje ?

 

POWTÓRZĘ KOLEJNY RAZ, POMINIĘCIE JEDNEGO CZYNNIKA SPOWODOWAŁ TAKIE KŁOPOTY.

Dla dwu grup ludzi, pewne określenia są kluczowymi.

Te grupy to pragmatycy i fantaści. Jednak to określenie nie ma być obraźliwym a pokazać ludzi z wyobraźnią twórczą  np. pisarzy sense fuksyn.

Wyrazy o które mi chodzi to:

foton.

Obiekt materialny.

Energia nieskończenie duża.

Połączmy w jedno człowieka z tych dwu grup a powstanie pragmatyk z wyobraźnią. "FANTASTYCZNY PRAGMATYK" Nie dający się przyporządkować, nie dający się zwieść temu co uważa się za pewnik. Jak dowodzi historia wielokrotnie zmieniane były zasady i wczorajszy pewnik jest dzisiejszym lamusem jej dzieji.


foton i jego masa, czy to tylko rodzaj energii ?

Sformułowanie - nieskończenie dużo, nieskończenie mało i inne przyporządkowania słowa nieskończoność.

Obiekt materialny - czym jest ?

Te pytania przydadzą się nieco później. Dlatego cały ten tekst ma kolor żółty jako niepewność stanu co po nim nastąpi światło czerwone - STOP -czy zielone DROGA WOLNA. TERAZ ZOSTAWMY TO W SPOKOJU.

 

TU  DOSTĘP  TO  CZĘĆI 3 .

 

Ireneusz  Borycki
BIX

teoria niedopunktu przemowa teoria niedopunktu przestrzeń teoria niedopunktu 3

teoria niedopunktu 4 teoria niedopunktu 5 teoria niedopunktu 6 

teoria niedopunktu 7 teoria niedopunktu 8 teoria niedopunktu 9 

teoria niedopunktu teoria niedopunktu teoria niedopunktu

teoria niedopunktu 10 teoria niedopunktu 11 teoria niedopunktu 12

 

Copyright (c)2016 teorianiedopunktu.tvp11.pl | Design by Sunlight webdesign